Wyszukaj nieruchomość

Polka Invest Teneryfa S.L.

Adres:
Calle Universidad de la Laguna 14,
38670, Adeje,
Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania.

Telefon: +34 922 98 54 81, . 

Koszty zakupu nieruchomości na Teneryfie

Pytanie:

Dowiedziałam się, że muszę doliczyć 10% ceny nieruchomości, które będę musiała przeznaczyć na koszty zakupu nieruchomości. Wydaje mi się, że jest to bardzo dużo, czy ta informacja jest prawdziwa?

Odpowiedź:

(Część 1) Cóż, to zależy jaką nieruchomość mamy zamiar kupić, czy będziemy mieli kredyt hipoteczny, czy nie. Jeśli kupujesz nową nieruchomość bezpośrednio od developera, bez zaciągania kredytu hipotecznego, trzeba będzie zapłacić 5% igic (VAT), (wzrost do 7% w dniu 1 lipca 2012), a następnie 0,75% podatku od przepisania nieruchomości. Kupujący musi również uiścić opłaty notarialne oraz opłatę za rejestrację nieruchomości w ewidencji gruntów co wyniesie około 2000 €. Ponadto zawsze zalecamy korzystanie z usług prawnikiem co będzie kosztować kolejne1,500 - 2000 €. Istnieje jeszcze jeden podatek "plus Valia", ale jego zapłacenie jest zazwyczaj w gestii sprzedawcy. Tak więc do transakcji kupna nieruchomości w cenie 200.000 euro, trzeba doliczyć koszt w wysokości 19,500 €.

Jednak jeśli masz kredyt hipoteczny, to również musi być on podpisany w kancelarii Notarialnej i będą się z tym wiązał dodatkowy wydatek. To oczywiście zależy od wartości hipoteki, ale banki zazwyczaj pobierają około 1% plus koszty rejestracji. Istnieje sposób na uniknięcie niektórych z tych dodatkowych kosztów przez przejęcie kredytu hipotecznego od firmy budowlanej, co jest bardzo popularne w Hiszpanii.

Dla nieruchomości z rynku wtórnego, koszty różnią się tym, że nie ma 5% igic ale podatek od zakupu nieruchomości wynosi 6,5%. Pozostałe koszty są podobne, więc przy zakupie nieruchomości z rynku wtórnego, można się spodziewać kosztów w wysokości około 8% bez kredytu hipotecznego, a około 10% z kredytem hipotecznym. Zakup nieruchomości na Teneryfie nie jest tani, ale naprawdę warto!

» » Koszty zakupu nieruchomości


© 2018, Polka Invest Teneryfa S.L., Teneryfa nieruchomości, Polityka Prywatności